Aktualności

I Międzyszkolny Konkurs  Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Branży Spożywczej i Gastronomicznej

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, klas o profilu spożywczym i gastronomicznym z terenu województwa łódzkiego do wzięcia udziału w I Międzyszkolnym Konkursie  Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Branży Spożywczej i Gastronomicznej.

Konferencja na temat tolerancji

Dnia 15.XI.2017r. grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. A. Furmańczyk wzięła aktywny udział w spotkaniu poświęconym szeroko rozumianemu zagadnieniu tolerancji i otwartości na inne kultury w kontekście toczącej się dyskusji o emigrantach, uchodźcach i cudzoziemcach.
Spotkanie, które było elementem projektu Tell the Good News, odbyło się w auli Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.
---------

Opr. AF, IR' 18.11.2017

Zdobądź zawód na bezpłatnym kursie kwalifikacyjnym w Spożywczaku !

Rozpoczynamy rekrutację na bezpłatne Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe !!! 
Kwalifikacyjne kursy zawodowe to propozycja dla osób dorosłych, które pragną:
- uzupełnić wiedzę zawodową,
- zdobyć nowy zawód,
- przekwalifikować się zawodowo.
Proponujemy dwa rodzaje kursów: 
yes T.4 PRODUKCJA WYROBÓW CUKIERNICZYCH
yes T.16 ORGANIZACJA I NADZOROWANIE PRODUKCJI WYROBÓW SPOŻYWCZYCH.
Po ukończeniu kursu, absolwent otrzymuje zaświadczenie, które upoważnia go do przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Z naszym wspaniałym nauczycielem-trenerem po Mistrzostwo Polski!

Nasz nauczyciel WF-u - Przemysław Szyburski - ponownie doprowadzil drużynę rugbystów Master Pharm Budowlani Łódź S.A. do tytułu Mistrzów Polski! Udział w zdobyciu złotych medali '2017 ma też Damian Wlaźlak - uczeń klasy 4ta w naszym "Spożywczaku".
Dziękujemy i gratulujemy!
źródło zdjęć:
https://www.radiolodz.pl/sport/39917-master-pharm-budowlani-mistrzami-po...

30 października Dzień Spódnicy w Spożywczaku

Coraz mniej kobiet nosi spódnice.  Jak pokazują badania, aż 14% nie ma zamiaru nigdy jej założyć, 40% tylko latem pozwala sobie na odsłonięcie nóg. Tym bardziej cieszy fakt, że w chłodny, jesienny dzień, na szkolnych korytarzach pojawiły się uczennice, które włączyły się do zabawy i strojem uczciły to nietypowe, ale jakże kobiece i miłe dla męskiego oka  święto. 
---
Opr - AF, IR ' 03.11.2017

Ekologiczne wędrówki Spożywczaka – Warszawski ogród na wysokim poziomie

Tym razem, w ramach Ekologicznych wędrówek uczniowie Spożywczaka, odwiedzili jeden z piękniejszych ogrodów dachowych w Europie czyli ogród na dachu budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie natura   przenika   się
z nauką. Jest to miejsce nie tylko dla osób spragnionych wiedzy, ale również tych, którzy chcą odpocząć na świeżym powietrzu.

Dzień Nauczyciela

Dnia 13 października 2017 roku, w wigilię ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ, uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego zaprosili swoich nauczycieli na literacki montaż scenek "z życia szkoły wziętych". Młodzi aktorzy zagrali po prostu siebie, ale na wesoło, dowcipnie, z przymrużeniem oka, przeglądając się w krzywym zwierciadle swoich nie tylko zalet, ale głównie wad. Nietypową lekcję wyreżyserowały panie Agnieszka Furmańczyk i Ewa Zdziemborska-Jatczak.

Strony